Зміни в організації харчування (нові страви)

Зміни в організації харчування

• У стравах обмежують кількість жирів рослинного і тваринного походження.

• Зменшується кількість цукру та солі.

• Знижені норми споживання хліба та картоплі.

• Збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Які продукти вилучено з меню:

• ковбасні вироби

• сосиски

• рибні, м'ясні та плодоовочеві консерви

• кондитерські вироби

Такі зміни прийняті, з метою: врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування, приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування до Норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії. Що ж змінилося?

Міністерство охорони здоров'я затвердило   Наказ МОЗ України від 05.11.2021 № 2441   Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років у закладах дошкільної освіти, в якому представлені страви, адаптовані до нових норм. Зміни в організаціїї харчування вихованців прийняті з урахуванням рекомендацій ВООЗ щодо принципів здорового харчування та фізіологічних потреб дітей в основних харчових речовинах та енергії.

Нові страви