Національно-патріотичне виховання

Нормативна база

Патріотичне виховання дошкільників має вирішувати широке коло завдань. Це не лише виховання любові до рідного дому, сім’ї, дитячого садка, з якої зароджується любов до рідної країни, а й виховання шанобливого ставлення до людини - трударя та результатів їїпраці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки , традицій держави, загальнонародних свят.

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, захищати її свободу і незалежність людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю. Тож виховувати патріотизм необхідно з дитинства, поєднуючи виховання любові до найближчих людей з формування такого самого ставлення і до певних феноменів суспільного буття.

Суспільно-економічні проблеми та пропаганда жорстокості, бездуховності, насильства в засобах масовоїі нформації негативно впливають на моральні цінності підростаючого покоління. Тож з огляду на актуальність проблеми в цьому навчальному році визначено патріотичне виховання дітей дошкільного віку як один з пріоритетних напрямків роботи дошкільних навчальних закладів нашого району.

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення, яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними.