День батька

18 черв. 2023
День батька в Україні на офційному рівні відзначається починаючи з 2019-го. 18 травня 2019 року Президент України підписав закон «Про день батька». Це свято відзначається кожного року в третю неділю червня!

Історія свята День батька

Своїй появі свято зобов'язане американці Соноре Луїзі Смарт - мешканці міста Спокан, яка дуже любила свого батька Вільяма Смарта, який поодинці виховав своїх шістьох дітей. Мати сімейства померла, і діти залишилися під опікою батька. Незважаючи на те, що більшу частину часу Вільям працював на фермі, він гідно виховав Сонора Луїзу, її братів і сестер. Жінка згадує своє дитинство і юність як найкращий період життя, сповнений світлом, добром і турботою. Щоб висловити всю силу любові і вдячності батькам, Луїза попросила у місцевої влади зробити 5 червня - день, коли народився її батько - офіційним святковим днем, коли кожен бажаючий може звернутися до свого батька зі словами подяки. Влада погодилася, однак через організаційні моменти святкову дату було вирішено перенести на 19 червня.

Свято було тепло зустрінуте американцями і знайшло широку популярність спочатку в Штатах, а потім і за межами країни. День батьків став офіційним святом в США 1972-го року після підписання відповідного указу глави держави Річарда Ніксона. Згідно з цим документом, щороку американці відзначають День батьків в третю неділю червня.