Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 395» Харківської міської ради

 





Молодший вік

 

На цій сторінці сайту Ви знайдете завдання для дошкільнят 

 

​Лютий 2024

 

 

 

Розвиток пізнавальних процесів та знайомство з тваринами:

 

 

 

 

 

 

Ігри для дітей 3-6 років

 

Развивашки»: Лучшие развивающие игры для детей в Инстаграме   

Заняття

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (художня література)

"Читання вірша Грицька Бойка "Здоровим будь"

Програмові завдання: 

-формування у дітей навички догляду за власним тілом;

-закріпити знання дітей про предмети гігієни та їх призначення;

-вчити розуміти віршований текст та відповідати на запитання за його змістом;

- розвивати бажання дотримуватися правил особистої гігієни.

Матеріали та обладнання: предмети гігієни 

План.

1. Ігровий момень- в групу завітала лялька-бруднуля, яка принесла чарівну скриньку з предметами особистої гігієни. Але вона не знає, що з ними робити.

2. Розглядання предметів особистої гігієни. Для чого потрібне мило? Для чого потрібен рушник? Як ви вмиваєтеся вранці? Для чого потрібно це робити?

3. Читання вірша Грицька Бойка "Здоровим будь".

Глянь: без мила і водиці
Умиваються дві киці.

Язичком вмиваються,
Лапками втираються.
Я до крана сам дістану,
Умиваюсь біля крана.
Милю милом щоки, шию
І водою добре мию.

Запитання: Як умиваються дві киці? А як вмиваються люди?Що ми вмиваємо милом?

4. Повторне читання вірша.

 

Заняття

Конспект заняття з пожежної безпеки

Сірники- не іграшка!

Мета: дати дітям уявлення про вогонь і небезпеку ігор з ним, ознайомити з правилами пожежної безпеки. Закріпити поняття «сірники не іграшка». Уточнити знання дітей про транспорт спеціального призначення – пожежну машину. Виховувати бажання бути обережним та обачним у побуті.

Матеріали: сірники, пожежна машина, картинки із зображенням пожежі, іграшка котика.
                                                                                                    Хід заняття                                                 
В гості до дітей прийшов котик Мурчик. Він пропонує дітям послухати пригоду, яка сталася з його подружкою кицею.
Читання української народної пісеньки «Кицин дім».
Вихователь запитує дітей, чому сталася пожежа у кішки в будинку?
Хто допомагав рятувати будинок від вогню?
Педагог показує дітям коробку із сірниками, пропонує розповісти котикові про те, що ігри з ними дуже небезпечні.
 

Від чого ще може виникнути пожежа у домі?
Хто повинен вмикати електроприлади у домі?
Як можна загасити полум’я, якщо воно мале?
 

Діти обігрують ситуацію  гасіння пожежі.
Ну а якщо полум’я не вдається погасити, до кого ми тоді звертаємось?
Створити ігрову ситуацію «Викликаємо пожежну машину на допомогу».
Сюрпризний момент. Приїжджає пожежна машина із пожежниками.
Давайте розглянемо машину, її обладнання. Акцентувати увагу дітей на те, що пожежна машина червоного кольору.

Як ви думаєте для чого це потрібно?
Дійсно такій машині поступаються дорогою і машини і пішоходи.
Запропонувати пограти в гру «Я запитую, ви відповідаєте»
 

Чи можна жити без сірників?
Чому дітям не можна брати сірники?
Чому пожежна машина червоного кольору?
Хто гасить вогонь?
Чому потрібно поступатися дорогою пожежній машині?
 

Котик Мурчик дякує дітям за зустріч та повертається додому

 

 

Заняття

"Вулиця" 

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

 

Малювання

Конспект комбінованого заняття-казки в молодшій групі (основи народознавства, валеологія, малювання) Тема: «Ліки для ведмедика Мишка»

 

Мета: Закріпити знання дітей про лікарські рослини, які ростуть в наших лісах: липа, малина, калина. Вчити малювати гілки калини нетрадиційним способом – пальчиками і долонею. Розвивати зв’язне мовлення, спонукаючи формулювати відповідь на запитання. Виховувати співчутливе ставлення до хворого, викликати бажання допомогти.

Обладнання: аркуші паперу з намальованими гілками, гуаш зелена у піддоні, червона у мисочках, вологі серветки. Матеріал: м’яка іграшка Ведмедиця, ширма з хаткою для лялькового театру.

Хід заняття: - Всі сідайте рядком,

Пограємо ладком.

Приготуйтеся, будь ласка,

Починаєм нашу казку.

- Сьогодні я у ліс ходила, там Ведмедицю зустріла. Вона була дуже засмучена, тому що її синочок Мишко захворів. У нього нежить, температура, сильний кашель. Він дуже страждає, але відмовляється приймати будь-які ліки. Як ви гадаєте, чи можемо ми якось допомогти ведмежій сімейці? Можливо, існують інші ліки, солодкі і смачні? (Діти пригадують, що знають про лікарські рослини: липу, малину, калину).

- Які ліки можна приготувати з цих рослин? А чи допомагають мед, чай, варення і відвар під час простуди? Вірно, вони знімають жар, лікують кашель, хворе горло. Як ви гадаєте, подібні ліки сподобались би Мишкові? Може, ми разом підемо в ліс і розкажемо Ведмедиці, як можна вилікувати Мишка?!

(Фізкультхвилинка)

По доріжці топ-топ,

Через річку стриб-стриб.

Під кущами нахиляємось,

Від комарів відбиваємось.

- Доброго дня вам, матінко-Ведмедице! Як себе почуває ваш Мишко? Йому вже краще? (Ведмедиця за ширмою)

- Та що ви! Він зовсім знесилений. Лежить, не встає! Не знаю, що мені робити!

- А ми з дітками пригадали, що лікуватися можна не лише пігулками, а й з допомогою цілющих лікарських рослин. (Далі Ведмедиця задає дітям запитання, а ті відповідають).

- А які рослини називають цілющими, лікарськими? (Липа, малина, калина; вони ростуть в наших лісах і можуть лікувати).

- Які ліки можна виготовити з малини, калини, липи? (Мед, варення, чай, відвар).

- Від яких хвороб вони допомагають? (Застуда, нежить, кашель, хворе горло).

- А як саме приймають такі ліки? (Чай і відвар п’ють теплими, мед можна додати в молоко, варення запивають теплим чаєм).

- Ви молодці, малята! Я обов’язково зварю липовий чай та малинове варення Мишкові. А от що таке калина? Як вона виглядає? Щось я не пригадую такої рослини! (Червоні ягідки на гілках, зелене листя).

- Багато є рослин із червоними ягідками і зеленим листям! Може, ви намалюєте мені калину, тоді я точно впізнаю! Ось, Мишко колись малював гілочки дерев, та не закінчив, захворів. Ви на цих гілочках намалюйте листя і ягоди калини. Тільки пензликів у мене нема, тож малюйте руками! (Спільна діяльність вихователя і дітей. На великому аркуші паперу з намальованими гілками роблять зелені відбитки долоні – це листя, потім пальчиками малюють червоні ягідки).

- Ой, як гарно! Тепер я знаю, що таке калина! Такий кущ росте недалеко від нашої хати! Побіжу, назбираю ягід! Дякую вам, малята! До побачення! (Діти прощаються, залишаючи малюнки для ведмедика).